جمعه,03 فروردين 1397
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09378620406

string(47) "مصرف خودسرانه دارو، ممنوع"
مصرف خودسرانه دارو، ممنوع

مصرف خودسرانه دارو، ممنوع

 

مدیر مرکز اطلاع رسانی و پاسخگویی سامانه 1490 سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف خودسرانه دارو برای حساسیت های فصلی هشدار داد و گفت: مصرف خودسرانه دارو برای این قبیل حساسیت ها ، خواب آلودگی ایجاد می کند و خطرآفرین است.

 

 

پزشکنا-  طلعت قانع افزود: مصرف خودسرانه دارو برای حساسیت های فصلی می تواند با ایجاد خواب آلودگی حین رانندگی یا کارهایی که لازمه آنها تمرکز است، سلامت و جان افراد را به خطر اندازد.

وی یادآور شد: با شروع شدن فصل پاییز حساسیت های فصلی و بعضی عواملی سرماخوردگی در افراد بروز می کند و متاسفانه اغلب افراد در حساسیت های فصلی به مصرف خودسرانه دارو رو می آورند در صورتی که حساسیت های فصلی با تغییر فصل ایجاد می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

قانع ادامه داد: مرکز پاسخگویی ' 1490 ' سازمان غذا و دارو به صورت شبانه روزی آماده مشاوره اطلاعات دارویی به تمام شهروندان در سراسر کشور است و مردم می توانند سئوالات دارویی خود را با کارشناسان این مرکز در میان بگذارند و از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها پرهیز کند.

وی به افرادی که دچار حساسیت های فصلی می شوند، توصیه کرد که حتما به پزشک مراجعه کنند تا با نظر پزشک داروهای ضد حساسیت استفاده کنند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن