شنبه,05 اسفند 1396
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09378620406

string(71) "حفاظت از پوست با جلبک دریایی خلیج‌فارس"
حفاظت از پوست با جلبک دریایی خلیج‌فارس

حفاظت از پوست با جلبک دریایی خلیج‌فارس

پژوهشگران دانشگاه هرمزگان با مطالعه بر روی جداسازی و شناسایی ترکیبات جاذب تشعشعات فرابنفش جلبک‌های خلیج‌فارس درصدد تولید کرم‌های ضد آفتاب متناسب با محیط جغرافیایی کشور هستند.

پزشکنا - با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی گروهی از محققان دانشگاهی در استان هرمزگان با مطالعه بر روی طرح تحقیقاتی جلبک‌های خلیج‌فارس در تلاش هستند تا کرم‌های ضد آفتاب متناسب با محیط جغرافیایی کشور تهیه و تولید کنند.

مرتضی یوسف‌زادی، رییس دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان و مدیر اجرایی این طرح تحقیقاتی، جلبک‌های دریایی را یکی از مهمترین منابع دریایی دانست و گفت: جلبک‌های دریایی به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین‌های خاص و همچنین ترکیبات جاذب uv در صنایع آرایش بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند.

وی ادامه داد: از این ‌رو با استفاده از ترکیبات جاذب uv جلبک‌های خلیج‌فارس و آزمایش‌ها لازم در نظر داریم کرم‌های ضد آفتاب متناسب با محیط جغرافیایی کشور تولید کنیم.

یوسف‌زادی با بیان اینکه برای این منظور در حال حاضر ترکیبات این کرم‌ها شناسایی‌ شده‌اند و در حال انجام آزمایشات لازم بر روی نمونه‌های اولیه تهیه ‌شده در آزمایشگاه صنایع آرایشی بهداشتی هستیم و ادامه داد: جلبک‌های دریایی با خاصیت حفاظتی در برابر اشعه خورشید از مزایای زیادی برخوردار هستند و دانشگاه هرمزگان بر این اساس مطالعات خود را بر روی جلبک‌های خلیج‌ فارس آغاز کرده است تا بتواند به تولید محصولات آرایشی بهداشتی چون کرم‌های ضد آفتاب بپردازد.

مجری طرح همچنین تاکید کرد: شناسایی جلبک‌های خلیج‌فارس و بررسی خواص آنها از اولویت‌های تحقیقاتی دانشگاه هرمزگان بشمار می‌رود.

 

خواندن 27 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن