جمعه,03 فروردين 1397
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09378620406

string(74) "اندازه‌گیری چربی‌سوزی در بدن به این روش"
اندازه‌گیری چربی‌سوزی در بدن به این روش

اندازه‌گیری چربی‌سوزی در بدن به این روش

محققان موفق به توسعه یک سنسور اندازه گیری استون موجود در تنفس شدند که میزان چربی سوزی در بدن به هنگام انجام فعالیت های ورزشی را اندازه‌گیری می‌کند.

پزشکنا- محققان بر این باورند که وقتی ما چربی‌های بدن خود را می‌سوزانیم، استون در تنفس ما افزایش می‌یابد. علاوه بر این، استون یک نشانگر زیستی است که با سطح قند خون ارتباط دارد و به عنوان راهی برای تشخیص و نظارت بر دیابت مفید است.

اندازه‌گیری سطح استون در تنفس دشوار است، زیرا به دلیل رطوبت بالا و سایر اجزای تنفسی که با آن همراه است، اغلب سنسورها دچار اشتباه می‌شوند.

محققان در"انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ" (ETH Zurich in Switzerland) در حال حاضر موفق به توسعه یک سنسور تنفسی کوچک بسیار دقیق شده‌اند که ممکن است به زودی به عنوان یک هسته برای فناوری‌های پوشیدنی ورزشی و دستگاه‌های تشخیص دیابت مورد استفاده قرار گیرد.

این سنسور جدید که در حدود اندازه یک سکه است، به صورت انتخابی استون را از تمام مواد شیمیایی موجود در تنفس ما مجزا می‌کند.

علاوه بر این، تک مولکول‌های استون را در 100 میلیون قسمت از هر چیز دیگری تشخیص می‌دهد، که این نشان دهنده سطح قابل توجهی از دقت این فناوری است.

محققان این پژوهش فناوری جدید خود را بر روی دوچرخه سواران آزمایش کرده و به نتایج موفقیت آمیزی دست یافتند.

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن