شنبه,05 اسفند 1396
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09378620406

string(65) "اجرای 21 طرح پژوهشی در حوزه علوم پایه"
اجرای 21 طرح پژوهشی در حوزه علوم پایه

اجرای 21 طرح پژوهشی در حوزه علوم پایه

کارگروه علوم پایه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به تازگی 21 طرح پژوهشی این حوزه را برای اجراسازی تایید کرد.

پزشکنا- کارگروه علوم پایه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود به تازگی حمایت از 21 طرح پژوهشی این حوزه را تایید کرد تا این طرح ها به‌زودی اجرایی شوند. این کارگروه در این جلسه از میان 24 طرح داوری‌شده 21 طرح را تایید کرد که در زمینه‌هایی همچون بیوشیمی، زمین‌شناسی، ریاضی، آمار، فیزیک و زیست‌شناسی هستند. همچنین این کارگروه از میان 12 طرح دریافتی برای 9 طرح داور تعیین کرد تا صلاحیت آنها برای تایید بررسی شود.

علوم پایه از حوزه‌های مهم محسوب می‌شود و بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای توسعه یافته سالانه در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های زیادی را انجام می‌دهند و با بهره‌جویی از علوم پایه، زمینه‌های توسعه را در قلمرو صنعتی، علمی و فنی به وجود آورده‌اند و اکنون بسیاری از این کشورها سرآمد کشورهایی محسوب می‌شوند که در تولیدعلم شاخص هستند.

کارگروه علوم پایه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی نیز با تعیین عرصه‌های اولویت دار بر اساس اسناد بالادستی و نیاز کشورمان ، به بررسی و ارزیابی طرح‌های پژوهشی پژوهشگران می‌پردازد. اعضای این کارگروه از استادان برجسته و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های معتبر در رشته‌های مرتبط هستند تا با تایید این طرح‌های پژوهشی و انجام آن توسط محققان کشورمان گامی در راستای پیشرفت برداشته شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن