جمعه,03 فروردين 1397
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09378620406

string(71) "برگزاری پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD"
برگزاری پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD

برگزاری پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD

پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD 27 مهرماه سال جاری برگزار شد.

پزشکنا- پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD (دفیبرپلاتورکاشتنی قلبی) به همت مجموعه ایران بهداشت و با حضور پزشکان و بیمارنی که دستگاه ICD در قلب خود کار گذاشته‌اند وهمچنین انجمن الکتروفزیولوژی قلب ایران، 27 مهرماه سال جاری در هتل اسپیناس تهران برگزار شد. 

دکتر مسعود اسلامی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه این همایش اظهار کرد: نکته مهمی که در برگزاری پنجمین همایش زندگی با ICD مدنظر ما بود آشنایی بیماران و خانواده‌هایشان با دستگاه ICD بود که به بیماران آموزش دهیم چگونه با این دستگاه بتوانند به زندگی خود ادامه دهند و در چه مواقعی باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتراسلامی با اشاره به اینکه اولین نمونه دستگاه ICD از سال 1372 در ایران مورد استفاده در بیماران قلبی قرار گرفته است، یادآور شد: در مورد کارایی این دستگاه باید گفت که ICD دستگاهی به اندازه یک پیجر نه تنها ضربان قلب را کنترل می کند بلکه جهت فرستادن پیام‌های الکتریکی به قلب دارای ضربان آهسته بوده و از باتری استفاده می‌کند. همچنین این دستگاه به قلبی که ضربان نامنظم و بسیار سریعی دارد، شوک الکتریکی وارد می‌کند تا ضربان قلب به حالت طبیعی بازگردد.

گفتنی است در این همایش مباحثی چون دستگاه ICD چیست و چگونه در بدن کار گذاشته می‌شود، تجربه زندگی با ICD، چگونه از ICD خود مراقبت کنیم، ICDدر زندگی روزانه (ورزش، رانندگی ، زندگی زناشویی و...)، فواصل زمانی و ضرورت مراجعه به پزشک پس از نصب ICD، رژیم غذایی، نحوه تنظیم مصرف دارو و سازگاری روانی با ICD توسط سخنرانان مختلف و پزشکان حاضر در این همایش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و در پایان سخنرانان و پزشکان به پرسش‌های مختلف بیماران در خصوص این دستگاه پاسخ دادند.

 

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن